Materiał izolacyjno-cieplny z rozdrobnionych płyt styropianowych
Regranulat najczęściej produkowany jest w formie niewielkich kuleczek lub nitek, ale może też mieć inne kształty i różne kolory. To materiał charakteryzujący się niezwykłą trwałością i odpornością m.in. na uszkodzenia mechaniczne, wilgotność powietrza czy wahania temperatur. Doskonale sprawdza się przy izolacji podłóg, fundamentów, dachów oraz ścian zewnętrznych.
Regranulat wstrzykuje się przez istniejący otwór w dachu lub nowy, technologiczny (po zakończeniu prac izolacyjnych oba są szczelnie zamykane). Materiał transportuje się bezpośrednio z samochodu z wykorzystaniem agregatu pod stałym okiem operatora. Prace przebiegają stosunkowo szybko (do kilku godzin), a rozwiązanie to jest ciche i nie powoduje zabrudzeń.
Właściwości regranulatu styropianowego
Właściwości styropianu nie zmieniają się, jeżeli nie są narażone bezpośrednio na światło UV oraz materiał jest niepalny. W momencie wystąpienia pożaru materiał może się topić i zwęglić, ale jednocześnie jest samo gasnący – po usunięciu ognia, natychmiast przestaje się palić.
Wdmuchiwany regranulat w przeciwieństwie do płyt styropianowych przykrywa wszystko i jest w stanie wejść w każdą szczelinę.
Jeżeli jesteś alergikiem – regranulat nie uczula, nie pyli, jest obojętny dla środowiska.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat regranulatu styropianowego?
Napisz do nas!